Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

PAMATAI

Plokštiniai pamatai yra šiuolaikiški, tvirti ir turintys gerą šiluminę varžą.

PLOKŠTINIŲ PAMATŲ PRIVALUMAI:

Stabilumas ir tvirtumas. Pamatas - vientisa laikančioji konstrukcija pastatą laiko visa savo plokštušma, tokiu būdu pastato svoris paskirstomas visai pamato plokštei. Plokštiniai pamatai turi nuo 6 iki 20 kartų didesnį atraminį plotą nei įprasti pamatai, todėl yra stabilūs ir tvirti.

Ekonomiškumas. Apšiltinta pamato plokštė, neturinti jokio tiesioginio sąlyčio su gruntu (be šalčio tiltų) akumuliuoja šilumą (veikia termoso principu) ir leidžia ženkliai sumažinti šildymo išlaidas. Legalett pamatų standartinė varža apie R=6 m2K/W. Plokštiniai pamatai yra patikimiausias ir pigiausias sprendimo būdas norint pasiekti didesnę varžą 8 ar net 10 m2K/W, visa tai atliekama labai nesudėtingai - tiesiog yra storinamas EPS sluoksnis

Greitis ir efektyvumas. Vidutiniškai 140m3 ploto namui Legalett pamatai pilnai sukomplektuojami vos per 4 - 5 dienas. Mažesnės darbo ir medžiagų sąnaudos, bet maksimali šiluminė varža ir sandarumas.

KAIP MONTUOJAMI PAMATAI?

Legalett pamatams daromas individualus techninis pamato projektas, atsižvelgus į: grunto savybes, pastato konstrukciją, tiksliai apskaičiuojant apkrovas ir namo šiluminės varžos savybes. Pradėjus darbus objekte nukasamas augalinis žemės sluoksnis, pamato pagrindas paruošiamas tankinant užpiltą smėlio, žvyro ar skaldos sluoksnį.Po to montuojamos cokolinės detalės su cokolio apdaila, pagal projektą klojamos EPS plokštės, rišama armatūra, užliejama C20 – 25 markės betonu. Darbai vyksta itin sparčiai, nes nereikia atskirais etapais montuoti klojinių, pamatų apšiltinimo, lieti grindų.

KAIP VEIKIA PAMATŲ ŠILDYMO SISTEMA?

Legalett šildymo sistema veikia kaip ir įprastinis grindinis šildymas, tik vamzdeliais cirkuliuoja ne vanduo, o oras - tokia ortakių sistema yra labai saugi ir ilgaamžė. Pamatuose įmontuojama sistemos „širdis“ – šildymo elementas, gali būti „maitinamas“ elektra arba kaip įprastas radiatorius – karštu vandeniu. Vienas elementas turi 4 termostatus, todėl galima reguliuoti temperatūrą atskirose zonose. Mechaniškai pažeidus orinio šildymo vamzdį nesudėtinga jį užtaisyti. Oras negali užkalkėti, nesudaro kamščių, išvengiama vandeninių grindų šildymo sistemai būdingų problemų. Grindinio šildymo sistema gali būti sumontuota ne tik pamatuose, bet ir perdangose, tad be problemų šią sistemą galima naudoti kelių aukštų pastatuose.

Plačiau apie „Legalett“ pamatus skaitykite„čia“.

rutuliai 2
 
Šilti pamatai mokykla
 
Pamatų grindinio šildymo planas
 
Pamatų įšalo shcema